Sayın Üyelerimiz,

Türk Toraks Derneği, daha önceki kongrelerde olduğu gibi bu yıl da bildirisi kabul edilmiş dernek üyelerimizden genç meslektaşlarımıza kongre katılım bursu vermektedir.

Kongre kurslarına katılım ve kongre burslarının dağılımı Türk Toraks Derneği Şubelerinin işbirliğiyle yapılacaktır. Bu kapsamda TTD tarafından yaklaşık 155 kişiye burs verilecektir.

Burs almak isteyen üyelerimizin, kongrede kabul edilen bildirilerinin kabul / sunu numaralarını belgelemek kaydıyla bağlı oldukları şubelere (Şube başkan ve sekreteri iletişim adresi için tıklayınız) aşağıdaki formu doldurarak e-posta yolu ile 19 Şubat 2020 tarihine kadar başvurmaları önem taşımaktadır.

Sevgi ve saygılarımızla,

Türk Toraks Derneği Merkez Yönetim Kurulu

Burs için dikkate alınacak kriterler;

1.     Kabul edilen bildiride birinci isim ya da bildiriyi kongrede sunacak kişi olmak

2.     Türk Toraks Derneği İl temsilcisi veya şube yönetim kurulunda görevli veya çalışma grubu yönetim kurulunda görevli olmak

3.     Daha önceki yıllarda burs almamış olmak.

Bursu kazananlara verilen imkanlar aşağıdaki gibidir:

1.    Kongre katılım kaydı

2.    Bir adet kurs kaydı,

3.    Konaklama desteği (Konaklama desteği, bir odada/iki kişi olarak 4 gece için yapılacaktır. Eşli ya da tek başına ‘single’ konaklama talep edilmesi durumunda dernek konaklama bursu iptal edilmek zorunda kalınacak olup katılımcıdan tam oda ücreti alınacaktır. Bursiyerler için önceden belli sayıda oda tahsis edildiği için, her odada 2 bursiyerin konaklaması planlanmıştır. Bu nedenle tek başına veya eşli konaklama talebi bu odalar için karşılanamamaktadır.)

4.    Ulaşım bursiyere aittir ancak uçak ile gelecek bursiyerler için havaalanı-kongre merkezi transferleri Türk Toraks Derneği tarafından sağlanacaktır.

Form için tıklayınız.

TTD Ödülleri’ne başvuru formu gönderimi [email protected] adresine yapılacaktır.