Bildiri Gönderimi

SÖZLÜ SUNUM

Sunum süresi 5 dakika olup tartışma süresi ise 1 dakikadır. Sunumlar 8 slaytı geçmeyecek şekilde hazırlanmalıdır. Sunum şekli; Giriş ve Amaç (1 slayt), Materyal-metod (2 slayt), Bulgular (2 slayt) ve Tartışma (2 slayt) ve sonuç (1 slayt) olacak şekilde yapılandırılmalıdır.

MİNİ SEMPOZYUM

Mini Sempozyum oturumu sözlü sunumlarında sunum süresi 6 dakika olup, tartışma süresi ise 2 dakikadır. Sunumlar 10 slaytı geçmeyecek şekilde hazırlanmalıdır. Sunum şekli; Giriş ve Amaç (1 slayt), Materyal-metod (2 slayt), Bulgular (3 slayt) ve Tartışma (3 slayt) ve sonuç (1 slayt) olacak şekilde yapılandırılmalıdır.

Sunumlar hazırlanırken, belirtilen zamana sadık kalınmasına dikkat edilmesini rica ederiz.

E-POSTER

E-posterinizin aşağıdaki şekilde hazırlanarak, 22 Mart 2020 tarihine kadar online bildiri sistemi üzerinden e-poster formatında gönderilmesi gerekmektedir. Bildiri gönderirken almış olduğunuz şifreler e-posterinizi yüklerken de kullanılacaktır. Yükleme tarihinde başka bir uzatma yapılmayacaktır.

E-poster nasıl hazırlanmalıdır?

1. Daha önceden hazırlamış olduğunuz poster dosyanızı (Word veya Powerpoint formatında sadece yazı, tablo ve şekiller) bilgisayarınızda hazır bulundurunuz.

2. https://www.abstractagent.com/2020toraks bağlantısını kullanarak Abstract Agent kullanıcı hesabınızla sisteme giriş yapınız.

3. Sol taraftaki menüde yer alan "Bildirilerim" bağlantısına tıklayınız. Burada tüm bildirileriniz görünecektir.

4. E-Poster olarak kabul edilen bildiri özetlerinin altında Tam Metin / Poster Yükle tuşuna basınız.

5. Açılan ekranda posterinizde bulunan ilgili bölümleri tıklayarak poster bölümlerini ilgili yerlere kopyala yapıştır yapınız, varsa şekil-tablolarınızı ekleyiniz ve kaydediniz.

6. Ön izleme tuşu ile posterinizi kontrol ediniz ve eksiksiz tamamladığınıza emin olduğunuzda "Onayla" tuşuna basarak işleminizi tamamlayınız.

Not: Gerekli tüm açıklamalar sistemde mevcuttur. Ek yardım için "0216 372 66 44" no’lu telefondan LookUs Bilişimden destek alabilirsiniz.